Kategória:
Typ:
Poloha:
 
Štát
Kraj
Okres
Obec
Text:

Predaj: RODINNÁ VILA, Vidiecke panstvo Košice - ČEČEJOVCE - SELEŠKA, 4314m2

PDF  Tlačiť  Email
ID 5592
Galéria
Popis
MAXEN Reality Centrum ponúka na predaj so súhlasom majiteľa Vidiecke panstvo pri Košiciach v obci Čečejovce časť SELEŠKA

Sídlo s celkovo so siedmymi až ôsmymi spálňami a štyrmi kúpeľňami má potenciál ako malý penzión. Klientami môžu byť rodiny, aktívne skupiny, ktoré tu môžu zažiť nezabudnuteľný jógový pobyt, alebo umelecké duše, ktoré môžu čerpať inšpiráciu z lyrického brezového hájika.

 

Ak hľadáte svoj kúsok zeme, kde sa môže stretnúť vaša rodina zo všetkých strán, alebo miesto, kde máte poruke svoje podnikateľské aj rodinné sídlo, máme pre vás novú usadlosť. Kúsok od Košíc, na pokojnom tichom mieste, s obrovskou záhradou, brezovým hájikom, s deviatimi izbami, jedálňou, kuchyňou a štyrmi kúpeľňami. Nech sa páči, vstúpte do panstva na Seleške!


Epická usadlosť pri metropole východu
Stavba, ktorá pôvodne slúžila ako základná škola dostala nový dych po rozsiahlej rekonštrukcii ukončenej v roku 2012. Aj samotné okolie tvorené udržiavanou zeleňou, jazierkom a majestátnou príjazdovou cestou napovedá, že ide skutočne o panstvo na úrovni

.

Lokalita - Seleška (20min od Košíc)
Seleška je ideálna lokalita pre ľudí, ktorí majú radi pokoj. Nachádza sa za Čečejovcami, do 25 km od metropoly východu. Bola založená v 14. storočí ako vinohradnícka usadlosť. Dokonca aj jej pôvodne maďarský názov je odvodený od slova „szőllős“, čo v preklade znamená vinice. Samotná obec Čečejovce disponuje plnohodnotnou občianskou vybavenosťou.

 

TECHNICKÉ PARAMETRE NEHNUTEĽNOSTI:

Základové pásy a základové pätky sú pôvodné betónové monolitické s dodatočnou izoláciou proti zemnej vlhkosti, základy sú po obvode stavby dodatočne oddrenážované. Dom je bez podmurovky, okolo domu sú terénne úpravy. 

Zvislé nosné obvodové steny v suteréne sú pôvodné murované z pálenej tehly, podobne aj v podkroví sú obvodové štítové steny murované z tehly.
Vnútorné zvislé nosné konštrukcie sú pôvodné murované z pálených tehál. Priečky na prízemí a v podkroví sú murované z tehál Porotherm.
Vnútorné omietky sú hladké s maľbou. Stropná konštrukcia nad suterénom je pôvodná trámová s oceľovými nosníkmi. Strop v podkroví je šikmý drevený trámový so zateplením minerálnou vlnou s rovným podhľadom a maľbou. 
Strecha s drevenou konštrukciou je šikmá tvaru sedlová s vikiermi. Krytina strechy je Bramac. Žľaby sú z lakoplastového plechu, parapety okien v dome sú plastové. 
Vnútorné schody do podkrovia sú železobetónové monolitické s povrchom nástupníc z masívneho dreva čerešne, druhé schodisko je drevenej konštrukcie z masívneho dreva. 
Vnútorné dvere sú plné so sklom z masívneho dreva čerešne osadené v drevených zárubniach. 
Vstupné dvere do domu sú zasklené plastové, tak isto všetky okenné konštrukcie na dome sú plastové s izolačným zasklením s hliníkovými vnútornými žalúziami. 
Podlahy vo všetkých obytných miestnostiach sú plávajúce drevené, v obývacej izbe a v ostatných miestnostiach veľkoplošné keramické dlažby. V kúpeľniach a WC sú takisto keramické dlažby a tiež keramický obklad stien. 
Na prízemí je umiestnené podlahové kúrenie
Na príprav TÚV slúži elektrický zásobníkový ohrievač vody umiestnený v suteréne, ÚK je zabezpečené dvoma plynovými kotlami v suteréne. 
Kopaná studňa je situovaná na nádvorí za rodinným domom zo severnej strany. Studňa je vyhotovená z betónových skruží priemeru 1000 mm vyvedených nad terén s betónovým poklopom. Hĺbka studne je 24,00 m, priemerná ročná výška vodného stĺpca je 16,00 m. Studňa má elektrické ponorné čerpadlo. Studňa trvale slúži svojmu účelu a využíva sa ako zdroj pitnej vody s napojením prípojkou na rodinný dom. 
Domová čistiareň odpadových vôd s prevzdušňovaním je situovaná za rodinným domom zo severnej strany.  
Prípojka zemného plynu je vedená od oplotenia z ulice, kde je osadený plynomer v kapse umiestnenej na kamennom plote po vstup do rodinného domu cez západnú fasádu a tiež rozvod do garáže. Prípojka je vedená pod zemou. Potrubie verejného rozvodu zemného plynu je pod terénom vedené na ulici z južnej strany predmetného pozemku. Rozvod plynu je len v suteréne ku dvom plynovým kotlom. 
Elektrický rozvádzač s automatickým istením je v chodbe na prízemí pri vstupných dverách.  
Dom má bleskozvod
Kuchyňu tvorí na mieru vyrobená rohová kuchynská linka v celkovej dĺžke 8,6 m. V\bavená je zabudovanou elektrickou keramickou varnou doskou, elektrickou nerezovou rúrou, nerezovým odsávačom pár, umývačkou riadu, drezovým nerezovým umývadlom. 
Zaujímavosťou je relatívne nová kachľová pec v obývačke na prízemí, ktorá slúži na lokálne vykurovanie. Odhad znalca na tento skvost prevyšuje 6 000 Eur.  
Dom je napojený na rozvod studenej vody z vlastnej studne, kanalizácia je zaústená do vlastnej ČOV. Rozvod elektrickej energie podzemnou prípojkou, napojený na rozvod zemného plynu.
Oplotenie - Pozemok je z východnej, západnej a severnej strany oplotený strojovým pletivom. Plot je relatívne nový a vo výbornom stave. Vybudovaný bol v roku 2010. Z ulice je kamenný murovaný plot, no bez výplne. Je murovaný z prírodného kameňa s podmurovkou. 
Samostatne stojaca štvorgaráž - Stavba samostatne stojacej garáže je vhodná pre štyri osobné motorové vozidlá. Vstup do garáže je možný priamo z ulice cez vlastný vjazd spevnenej travertínovej plochy z južnej strany a tiež z nádvoria zo západnej strany. Objekt nie je podpivničený, je jednopodlažný s pôjdom.  Vybavený je rozvodom studenej vody, plechovým dvojdrezom a je sem zavedený rozvod plynu k plynovému vykurovaciemu telesu.  Zastavaná plocha garáže je celkovo 93m2. Garáž bola postavená v roku 2003 - 2005 
Záhradný domček - Drobná stavba záhradného domčeka je situovaná za domom a bola postavená v roku 2005. Stojí na betónových základoch a jeho steny sú z dreva. Slúži ako sklad záhradného náradia a zaberá 7,98 m2. 
DISPOZÍCIA Dom je riešený ako samostatne stojaci objekt čiastočne podpivničený s jedným nadzemným podlažím a obytným podkrovím. Má 9 priestranných miestností s príslušenstvom, ktoré ponúkajú štedrý priestor aj pre náročného klienta.  
Na 1. podlaží sú dve veľké miestnosti s príslušenstvom, ktoré tvorí chodba so schodiskom, dve kúpeľne so záchodom, jedáleň a kuchyňa s predsadenou terasou. 
Poďme však aj na poschodie, resp. podkrovie, ktoré je sprístupnené dvoma samostatnými vnútornými schodiskami. Nájdete tam dve kúpeľne, chodbu s barovým priestorom a dve loggie.


Dispozícia: Dom je riešený ako samostatne stojaci objekt čiastočne podpivničený s jedným nadzemným podlažím a obytným podkrovím. Má 9 priestranných miestností s príslušenstvom, ktoré ponúkajú štedrý priestor aj pre náročného klienta.Nadčasové prevedenie s dôrazom na funkčnosť. 

Rozsiahla prestavba domu prebiehala v rokoch 2003 až 2012, čomu zodpovedá nadčasové prevedenie kúpeľní, schodíšť, väčšiny podláh aj exteriérovej časti. Nie je potrebná rozsiahla rekonštrukcia. Postačí vymaľovať, prípadne zariadiť niektoré miestnosti podľa svojho vkusu.
Samostatná štvorgaráž: Stavba samostatne stojacej garáže je vhodná pre štyri osobné motorové vozidlá. Vstup do garáže je možný priamo z ulice cez vlastný vjazd spevnenej travertínovej plochy z južnej strany a tiež z nádvoria zo západnej strany. Objekt nie je podpivničený, je jednopodlažný s pôjdom.
V prípade záujmu viac fotiek viem poskytnúť mailom.

Cena je vrátane profesionálneho právneho servisu  - vypracovanie zmlúv, návrh vkladu do katastra , notárske poplatky, prípravy podkladov banke k hypotekárnemu úveru, ktorý Vám vybavíme ako pre Vás najvýhodnejší  z pomedzi všetkých bánk .Hypotekárne poradenstvo máte u nás ZDARMA aj v prípade, ak   nehnuteľnosť nekúpite z našej ponuky

Podrobnosti
Obytná plocha565 
Celková plocha4314 
Miestnosti9
Materiáltehla
Spálne8
WC/Kúpelne4
Rok výstavby2003
Stavkompletná rekonštrukcia
Mapa
Cena  489 000 € za celú nehnuteľnosť
Vybavenie
Bezbariérový prístup
Podlahové vykurovanie
Otvorený krb
Káblová TV / Satelit
DSL / Internet
Balkón
Terasa
Záhrada
Počet garáží: 4
Poloha
ObecČečejovce
OkresKošice - Okolie
KrajKošický
ŠtátSlovensko
Maklér
Eva Sajgóová
Contact Image
Mobil: +421 905 592 984
Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Záznamy
ID5592
Kategória Domy
Zobrazení 821